. Pradžia

Lankytinos vietos ir veiklos

Lankytinos vietos, edukacinės programos, pramogos su gyvūnais

Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Susipažinsite su Kernavės archeologine vietove, archeologų darbais bei radiniais, atliktais tyrimais. Moderni ekspozicija įdomi visiems, besidomintiems krašto istorija, archeologija. Vykdomos ekskursijos, edukacijos, ekspozicijos.

www.kernave.lt
Adresas: Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, Kerniaus 4a, Kernavė
Tel.: (8-382) 47385
El. p.: [email protected]

ŽSK Širvintų žirgai - ŽŪB „Žirgynas" – gali Jums pasiūlyti laisvalaikio jojimą, jojimo pamokas, ekskursijas, privačią erdvę šventėms.

Adresas: Ristūnų g. 6, Širvintos
Tel.: (8-678) 27960
El. p.: [email protected]

„Oreivių užuovėja“ – kaimo turizmo sodyba, kurioje galima patirti skrydžio oro balionu malonumą ir pamatyti iš paukščio skrydžio atbundančios gamtos grožį ar pasigėrėti nuostabiu saulėlydžiu.

www.kaimo-turizmas.com
Adresas: Žebokštos g. 13, Kaimynų k., Musninkų sen.
Tel.: +370 699 19219
+370 650 80008
El. p.: [email protected]

Žemaitukų žirgų auginimo ūkis „Namelis prerijose" – jojimas miškais, pasivažinėjimas karieta ar rogėmis, vienos ar kelių dienų žygiai su žirgais, vaikų šventės gamtoje. Vykdomi edukaciniai užsiėmimai kaip elgtis su žirgais ir juos auginti.

www.kernaveszirgai.webs.com 
Adresas: Poguliankos k., Kernavės sen.
Tel.: +37061216364 Česlovas Marcinauskas
El. p.: [email protected]

„Vikingų kaimas“ – viduramžiškos pramogos ir patyrimų muziejus po atviru dangumi. Muziejus, skirtas visiems vaikams – amžiumi ir širdimi. Tai senųjų̨ amatų ir senovinių pramogų̨ parkas šalia Širvintos upės. Gamtos apsuptyje siekiama sukurti senus laikus menančią̨ aplinką. Čia apsilankę susipažinsite su senovinio gyvenimo buitimi, amatais ir pramogomis.

www.vikingukaimas.lt
Adresas: Širvintų g. 36, Družai
Tel.: +370 606 06 781
El. p.: [email protected]

VŠĮ „Elnių SPA“ – nuo 2018 m. prie pat Kernavės veikiantis edukacinis ūkis, kuriame lankytojai gali susipažinti su prijaukintais tauriaisiais elniais, dalyvauti edukacinėse programose, švęsti gimtadienius ar kitas asmenines šventes. Į edukacijas kviečiamos darželinukų, moksleivių, suaugusiųjų grupės. Žiemą edukacijas veda ir apie elnius pasakoja pats Kalėdų senelis. Verslo klientams siūlomos komandos formavimo veiklos. O individuali gyvūnų terapija jau sulaukė pripažinimo iš dienos centrų, šeimų, auginančių autistiškus ar kitų specialiųjų poreikių turinčius vaikus.

www.deerspa.com
Facebook: www.facebook.com/elniuspa/
Instagram: @elniuspa
Adresas: Rudeikiškių 4, Kernavės sen., Širvintų raj.
Tel.: +370 699 91900
El. p.: [email protected]

Ūkis „Lino namai“ – vykdo edukacinę programą ,,Lino kelias". Apžiūrėsite lino apdirbimo ekspoziciją, išgirsite pasakojimą apie šio audinio istoriją, naudą, gamybą. Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį vyksta tradicinė kasmetinė Lino šventė, kurios metu širvintiškius ir miesto svečius  džiugina koncertas, ūkininkų turgelis.

Facebook: https://www.facebook.com/vosterioukis/
Adresas: Klevų g. 23, Bagaslaviškis
Tel.: (8-685) 85428
El. p.: [email protected]

 

Bebro kelio iššūkių parkas – ekstremalus bėgimas „Bebro kelias“, iki šiol neturintis analogų dėl laukinės gamtos atmosferos ir aktyvaus, šlapio, murzino kliūčių ruožo. Visą šiltąjį sezoną draugų, bendradarbių, šeimos narių ir kt. grupėms yra siūlomi pėsčiųjų žygiai, ekstremalūs žygiai pelkėmis, mažieji „Bebro kelio“ kliūčių ruožai vaikams ir kitos aktyvios pramogos gryname ore.

www.bebroparkas.lt
Adresas: Pamusės 11,  Alionių sen.
Tel.: +37068433303
El. p.: [email protected] 

 

S V Mitchell's Bardo galerija – archeologinio Kernavės miestelio gilumoje, pušų apsuptyje, nuo 2014 m. veikia britų menininko Steven Vincent Mitchell įkurta „Bardo“ galerija. Tai – abejingų nepaliekantis labirintas, kurio lankytojams įspūdis kuriamas įvairių pojūčių pagalba: per prieblandą, muziką, kvapą ir akistatą su mūsų kultūroje nutylimais reiškiniais. Rekomenduojama lankytojams nuo 16 m. amžiaus.

www.svmitchell.com
Facebook: https://www.facebook.com/bardogallerykernave
Adresas: Pilkapio g. 17, Kernavė
Tel.: +37061017920
El. p.: [email protected]

 

„Entafarmos“ farmacijos muziejus – bene didžiausią ekspozicijos dalį sudaro įvairiausios knygos ir žurnalai. Muziejuje akį traukia įvairiausių formų, dydžių ir spalvų buteliai ir buteliukai, tušti ir su vaistų likučiais. Unikaliausias iš jų – nedidelis buteliukas su anyžinio skysčio likučiais, rastas Napoleono laikų kareivio drabužiuose. Nedidukui, bet gerai užkimštam ir tvirtam buteliukui jau daugiau nei 200 metų. Muziejaus lankymas nemokamas ir tik iš anksto susitarus.

www.entafarma.lt/farmacijos-muziejus
Adresas: Klonėnų vs. 1, Jauniūnų sen., Širvintų raj.
Tel.: +370 687 20 642; +370 698 34739
El. p.: [email protected]  ; [email protected] ; [email protected]

 

„Laimė dabar“ ūkis – vaikų ir visos šeimos susipažinimas su ūkio gyvūnais, istorijos, buvimas gamtoje, žygis, jodinėjimas žirgais. Rengiama edukacija „Būkim draugais" –  tai užsiėmimas su žirgu/poniu, kai susipažįstama su juo iš arčiau, bendraujama, šukuojama, išmokstama net jį prižiūrėti, pastebėti įvairias emocijas. Galima pavėsinių nuoma, kur švenčiamos šventės pagal 3 val. programą.

Facebook: https://www.facebook.com/LaimeDabar
Adresas: Liūliškiai, Musninkų sen.
Tel.: +37069393654
El. p.: [email protected]

 

„Vaidodažasvydis.lt“ – dažasvydžio ir šratasvydžio žaidimai. Pramogos organizuojamos bet kuriuo metų laiku, bet kurią savaitės dieną nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro. Žaisti nepatartina kai lyja lietus arba šalčiau negu -10 laipsnių šalčio. Pramogos laikas neribojamas. Žaidime gali dalyvauti asmenys nuo 12 metų. Nepilnamečiai gali dalyvauti tik su tėvų sutikimu. Paslauga teikiama paslaugos teikėjui surinkus bent 6 asmenų grupę.

www.vaidodazasvydis.lt
Adresas: Nečionių k., Širvintų raj.
Tel.: 8 682 46722
El. p.: [email protected]

 

MB „Kernavės pramogos“ – plaukimas baidarėmis, pasivažinėjimas keturračiais, dviračių nuoma.

www.kernavespramogos.lt    
Adresas: Širvintų raj, Kernavės sen., Kunigiškių l k., Ramunių g. 3
Tel.: +37062734663
El. p.: [email protected]

 

Skautų slėnis – skautų neformalaus ugdymo centras gamtoje. Organizuoja edukacines programas, stovyklas, mokymus ir seminarus. Vykdo rajoninius, nacionalinius ir tarptautinius projektus. Yra stovyklavietė, edukacinės ir užsakomosios lauko programos.

www.skautuslenis.lt
Adresas: Ežero g. 21, Špokiškio k., Širvintų raj.
Tel.: +37066364451
El. p.: [email protected] ; [email protected]
55.11276, 24.75533

 

Namgyal Stupa ir meditacijos parkas – pagoda arba stupa yra architektūrinis statinys, simbolizuojantis nušvitimą, tyro proto būseną, kai suvokiama daiktų (reiškinių) esmė. Stupa skleidžia galingą teigiamą energiją, kuri pasiekia ne tik tuos, kurie yra šalia jos, bet ir visas kaimynines vietoves. Ji taip pat mažina aplinkos ir klimato nelaimių, tokių kaip potvyniai, sausros ir epidemijos, riziką. Stupos statyba Rusokuose, Širvintų rajone truko apie 5 metus, o jos inauguracija įvyko 2023 m. birželį. Meditacijos parke vyksta pasakojimai apie Namgyal Stupos atsiradimą Lietuvoje, ekskursijos su gidu, tibeto vienuolių ritualas Kunrig, ugnies pudža, meditacija. Stupą galima aplankyti nuo gegužės iki lapkričio mėn. Lankymo dienos yra penktadienis, šeštadienis ir sekmadienis (išskyrus dienas, skirtas renginiams) nuo 10 val. iki 18 val. Būtina išankstinė registracija.

www.pagoda.lt
www.dharmachakra.lt
Adresas: Rusokų k. 3, Musninkų sen., Širvintų raj.
Tel.: +370 618 797 00 (lietuvių kalba)
+370 640 673 67 (anglų kalba)
+370 645 795 12 (rusų kalba)
El. p.: [email protected]

 

Šeimos ūkis „Širvintukai“ – mažas, tačiau jaukus ir atviras ūkis visiems. Organizuojamos ekskursijos po ūkį, susipažinimas su gyvūnais, gimtadieniai šventinėje erdvėje.

Adresas: Ąžuolo g. 12, Akmeniai. Širvintų raj.
Tel.: +3706 71 28049

 

Dažasvydis Širvintose – dažasvydžio žaidimas, organizuojami bernvakariai, gimtadieniai.

Adresas: Beržų g. 6, Beržės km., Širvintų raj.
Tel.: 860333146
El. p.: [email protected]

 

Henriko Orakausko skulptūros studija-galerija „Šulinys". Kernavėje galite aplankyti skulptoriaus Henriko Orakausko įkurtą meno galeriją. Joje eksponuojamos medžio, marmuro, metalo skulptūros, piešiniai, didelių objektų nuotraukos, apdovanojimai ir kiti menininko kūriniai. Galite pasigrožėti ne tik galerijos ekspozicija, bet ir meniškais akcentais papuošta sodyba. Edukacinių programų dalyviai gali susipažinti su skulptūros istorija ir medžiagomis, kurias naudoja skulptoriai, pamatyti kaip gimsta meno kūriniai. 

Adresas: Vilniaus g. 8, Kernavė
Tel.: (8-616) 36291
El. p.: [email protected]

 

Ipolito Užkurnio skulptūros darbų ekspozicija. Kernavėje įkurta Ipolito Užkurnio kūrybos ekspozicija – tai medžio skulptūros, biustai, paveikslai, paveikslų rėmai, skrynia bei kiti menininko kūriniai. Čia galima pamatyti ir drožėjo įrankius, jo literatūrinį paveldą. Ekspozicija nuolat pildoma, todėl kiekvieną kartą lankytojai gali sulaukti staigmenų. Ekspozicija įkurta Kernavės seniūnijos pastato rūsyje.

https://sirvintuvb.lt/?page_id=19809
Adresas: Kerniaus g. 4, Kernavė
Tel.: +37068724899

 

Bažnyčios Reliktų Muziejus – buvusioje Kernavės klebonijoje įrengtas muziejus, kuriame eksponuojami liturginiai drabužiai, indai, maldaknygės.

Adresas: Kerniaus g. 10, Kernavė, Širvintų raj.
Tel.: Klebonas (administratorius): kun. Marius Talutis  (mob. tel. nr. 8 686 43145)
El. p.: [email protected]

 

Griciūnų ekologinis ūkis – ekskursijos su edukacija įvairaus amžiaus grupėms bei vaikams ir suaugusiems su negalia, kartu su ožkų sūrio degustacija didžiausiame Lietuvoje ir Baltijos šalyse D. A. Ėmužytės ekskliuzyviniame ekologiniame ožkų ūkyje. Organizuojamos įvairių rūšių ožkų sūrių užkandžių degustacijos. Pasakojimas apie ožkų pieno, sūrių ir mėsos produktų naudą, jų gamybą, ožkų charakterį ir legendas. Ūkyje galite pamatyti besiganančias ožkas, žirgus, naminius paukščius ir triušius, žuvingus tvenkinius, grybingus ir uogų pilnus miškus – tai tikra palaima šeimoms su vaikais ir pritrenkianti atrakcija užsienio turistams.

Adresas: Griciūnų k., Širvintų raj.
Tel.: (8-611) 54955
El. p.: [email protected]

 

„Malinauskų takas“ ir kepyklėlė „Riešutėlis“ – skulptūrų parke „Malinauskų takas" priimami tiek pavieniai lankytojai, tiek ekskursijos. Organizuojamos figūrinių sausainių ir meduolių kepimo edukacijos kepyklėlėje „Riešutėlis". Vedamos kalvystės edukacijos, pristatoma medžio drožyba ir kalvystė.

Adresas: Kranto 2A, Čiobiškio k.
Tel.: +37061033120
El. p.: [email protected]

 

Kazimiero Skebėros muziejus/ekspozicija – Širvintų savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Apie žodį – išlekiantį ir sugrįžtantį“, įprasmino savo krašto patrioto, literato, Stalino gulagų kalinio Kazimiero Skebėros atminimą – Bagaslaviškio bibliotekoje atidarė Kazimiero Skebėros muziejų.

Adresas: Klevų g. 3, Bagaslaviškio k., Gelvonų sen., Širvintų r.
Tel.: +37038251365
El. p. [email protected]