. Pradžia

Širvintiškiai Europos riedulio uždarųjų patalpų čempionatų varžybose0

Širvintiškiai Europos riedulio uždarųjų patalpų čempionatų varžybose

Savaitgalį Airijoje, Galwaj mieste vyko moterų 2024 metų Europos čempionato II diviziono  uždarųjų patalpų  riedulio varžybos. Dėl nugalėtojų titulo ir kelialapio į 2026 metų Europos čempionato Aukščiausiojo diviziono varžybas kovojo Kroatijos, Lietuvos, Portugalijos, Švedijos, Slovenijos ir Airijos nacionalinės rinktinės komandos.

Lietuvos rinktinės komandos sudėtyje žaidė trys Širvintų sporto centro mokytojos Aušros Janutaitės auklėtinės: Kamilė Liekytė, Gustė Stankutė ir Deimantė Vietrinaitė.

Gerai rungtyniavusi Lietuvos rinktinės komanda rezultatais 6:0 nugalėjo Portugaliją, 5:1– Sloveniją, 4:2 – Kroatiją, 4:0 – Švediją.

Kovoje dėl aukso medalių su Airijos rinktinės komanda lietuvaitės rezultatu 1:0 pirmavo iki ketvirtojo kėlinio. Ketvirtajame kėlinyje žaidimas sugriuvo, airės perėmė iniciatyvą ir laimėjo rungtynes rezultatu 5:1. Lietuvos komandai atiteko sidabro medaliai ir kelialapis į Aukščiausiojo diviziono  varžybas  2026 metais.

–/–

Kiek anksčiau, po ilgos pertraukos, jauna  Lietuvos vyrų nacionalinė rinktinė rungtyniavo Portugalijoje Paredės mieste, kur vyko Europos vyrų II A diviziono čempionato varžybos. Dėl vienintelio kelialapio į I divizioną varžėsi Airijos, Danijos, Kipro, Lietuvos ir Norvegijos komandos.

Lietuvos nacionalinės rinktinės sudėtyje rungtyniavo širvintiškiai Žygimantas Balsiukas, Lukas Kojala ir Lukas Janukaitis.

Lietuvos rinktinė rezultatais 3:1 nugalėjo Kiprą, 5:4 Daniją, 3:4 pralaimėjo Norvegijai ir 3:6 nusileido Airijai.

Kovoje dėl 3–4 vietų dar kartą rungtyniavo su Kipru, nugalėjo rezultatu 5:1 ir pasidabino bronzos medaliais.

Rezultatyviausiai Lietuvos nacionalinėje rinktinėje žaidė Žigymantas Balsiukas, pelnęs 6 įvarčius.

Pirmąją vietą iškovojo Airijos vyrų komanda finale 3:1 nugalėjusi Danijos rinktinės komandą.

Visų Širvintų rajono žolės riedulio gerbėjų vardu sveikinam rinktinių merginas ir vyrus bei linkim tolimesnės sportinės sėkmės.